IQ Blog! » Promotii » Catalog »
Acasa  >  Despre IQBox  >  Cariere

Cariere

Vrei sa te alaturi unei echipe tinere si dinamice in care sa iti pui in valoare cunostintele si talentul?
Aplica pentru unul din posturile disponibile in cadrul IQBox.

Daca nu gasesti un post corespunzator criteriilor tale poti trimite un CV si vei fi contactat in cazul in care abilitatile si competentele tale se potrivesc cu cerintele unor posturi noi. Important este sa mentionezi in formular care sunt preferintele tale legate de domeniul, locatia sau departamentul pentru care vrei sa aplici, pentru a ne permite sa identificam mai usor care sunt posturile care ti s-ar potrivi.

Te rugam trimite-ne CV-ul tau la hr@iqbox.ro

Manager magazin/ Reprezentant vanzari

Responsabilitati:
• Vanzarea de servicii Telekom si produse  de telecomunicatii
• Mercantizare/ afisare si inscriere preturi pentru produsele din portofoliu
• Pregatirea, verificarea si trimiterea documetelor contabile

• Intocmirea comenzilor si verificarea stocului/marfurilor receptionate
• Furnizarea de analize cantitative si calitative catre management
• Pregatirea de rapoarte saptamanale si lunare

Cerinte:
• Minim 3 ani de experienta in Vanzari
• Experienta intr-o companie de telecomunicatii reprezinta un avantaj
• Diploma universitara reprezinta un avantaj
• Experienta in merchandising si cunoasterea produselor de telefonie mobila si accesorii GSM  poate reprezenta un avantaj.
• Cunostinte operare PC (MS Windows, MS Office)
• Foarte bune abilitati de organizare, planificare, raportare si project management
• Flexibilitate, ambitie, responsabilitate
• Abilitati de comunicare si aptitudini de vanzare

Ce oferim:
• Posibilitatea de a lucra in unul din Concept Store-urile din reteaua IQBox
• Pachet de remuneratie atractiv, ex. peste media salariului mediu din domeniul telecomunicatiilor
• Training si seminarii de dezvoltare personala

• Mediu de lucru dinamic intr-o companie cu dezvoltare rapida.
• Oportunitate de a avansa in cariera, nu doar catre posturi in vanzare ci in toate departamentele companiei

Designer DTP, bannere, machete print, postere

Candidatul ideal:
Studii superioare
Cunostinte de Photoshop si Adobe Ilustrator

 Cunostinte de limba engleza
 Abilitati de comunicare, prezentare si organizare
 Exeprienta in domeniu constituie avantaj.
• Creativ, pasionat, cu o atentie sporita la detalii, cu bun simt.
 Va realiza layout design, visual identity, bannere, site-uri complete de complexitate cel putin medie.

Cerinte:

Photoshop,Corel Draw, HTML, CSS, Javascript
SEO - avantaj

• Experinta in campanii de promovare online reprezinta un avantaj.

Responsabilitati si beneficii:
• Program part-time de comun acord cu timpul dvs.
• Realizare dtp pentru lucrarile care urmeaza sa fie realizate

• Conceptie grafica pentru diverse materiale promotionale (flyere, pliante, tiparituri)

Agent Call Center

• Capacitate de analiza si planificare

• Capacitate foarte buna de comunicare si relationare
Capacitate rapida de decizie, precum si asumarea responsabilitatii pentru deciziile luate

• Rapiditate in actiune, personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta
Capacitatea de a lucra in echipa
Persoana dinamica, orientata catre rezultate

• Experienta in domeniul de call center este un avantaj

• Preluarea apelurilor telefonice primite de la clienti/ initierea apelurilor

• Rezolvarea diferitelor situatii in timp util

• Promovarea produselor si serviciilor

• Derularea de diverse alte activitati in vederea atingerii obiectivelor firmei

• Pastrarea confidentialitatii informatiilor

Ce oferim:
• Mediu de lucru agreabil, conditii excelente

• Salariu motivant + bonusuri, cu posibilitati de crestere in functie de realizarile inregistrate

• Posibilitatea de integrare intr-o echipa tanara, profesionista si motivata.